Itali, raportohen pesë viktima dhe mbi 5 mijë raste pozitive nga Covid

2021-07-24 në ora 17:58

Gjatë ditës së sotme, Italia ka raportuar pesë raste të vdekjes dhe 5,140 raste të reja nga Covid-19.

Që nga fillimi i pandemisë e deri më sot, Italia ka regjistruar më shumë se 127 mijë viktima nga Covid dhe 4.3 milionë raste të infektimit shkruan Reuters, transmeton Gazeta Shneta.

Aktualisht, në spitalet e Italisë janë të hospitalizuar 1,340 pacientë, kurse vetëm në kujdesin intensive ndodhen 172 pacientë.

Sipas Mistrisë së Shëndetësisë në Itali, ditë më parë janë kryer 258,929 teste identifikuese për Covid./GazetaShneta/