Ja se çfarë ndodhë nëse përzieni rrepën, karrotën dhe mollën në një vend

2017-04-23 në ora 14:27

Asgjë më shumë se pije magjike që ka fituar famë botërore për efektet e saj madhështore në shëndetin.

Ky përfundim i kësaj pije të mrekullueshme i detyrohet pranisë së 2 varieteteve të perimeve dhe një stili modest të frutave. Vetitë e tyre të shëndetshme të shumë prej jush janë tashmë të njohura, shkruan Natural Medicine Box , transmeton Gazeta Shneta.

Kjo pije natyrale mund t’iu sjell shpresë personave të cilat janë të diagnostifikuar me kancer të mushkërive, efektet e të cilës bëjnë që t’a parandalojnë zhvillimin e qelizave kancerogjene.

Përveç kësaj, kjo pije sjell përfitime të tjera shëndetësore si: përshpejtimin e qarkullimit të gjakut, parandalon arrestet kardiake, mbron trupin nga infeksionet e mundshme bakterale dhe ato fungale, mbron lëkurën dhe njëkohësisht i sjell butësi, mbron të pamurit, e shumë e shumë përfitime të tjera.

Preferohet të pihet në mëngjes, kur barku juaj është ende i thatë./Gazeta Shneta/