Me këtë recetë për dy ditë flokët tuaja do fillojnë të dalin përsëri

2017-04-12 në ora 14:23

Receta në vazhdim preferohet për të dy gjinitë të aplikohet në pjesët ku kanë rënë flokët shkruan Natural Medicine Baldness, transmeton Gazeta Shneta.

Përbërësit:

-Vaj ulliri
-Kanellë
-Mjaltë

Përgatitja:

Para se gjithash, vajin e ullirit vendoseni në një enë dhe nxejeni. Pastaj, shtoni mjaltin dhe kanellën dhe përzieni përbërësit mirë.

Masën e leni të ftohet dhe pastaj e masazhoni kokën dhe flokët për 15 minuta.

Për pak ditë do të vëreni ndryshime të mëdha ngase flokët tuaja do të ndalojnë së rëni dhe do të kenë fortësinë e duhur./Gazeta Shneta/