Këto janë rezultatet e fundit brenda 24 orëve të fundit

2022-05-08 në ora 15:15

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se nga 797 testime të kryera janë konfirmuar gjashtë raste pozitive me Covid-19.

Në 24 orët e fundit, fatmirësisht nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes, kurse 19 qytetarë janë shëruar shkruan Gazeta Shneta.

Brenda kësaj periudhe janë dhënë 48 doza të vaksinës kundër Covid, kurse deri më sot janë administruar 101,985 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër Covid,

Aktualisht, në vendin tonë janë 390 raste aktive. /Gazeta Shneta/