Konfirmohen 19 raste të reja pozitive dhe asnjë viktimë në 24 orët e fundit

2021-07-24 në ora 15:02

Nga 2,672 testime janë konfirmuar 19 raste të reja pozitive me Covid, njofton Ministria e Shëndetësisë (MSH).

Fatmirësisht, brenda kësaj periudhe nuk është raportuar asnjë rast i vdekjes shkruan Gazeta Shneta.

“Sot janë shëruar 8 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.590.”, thuhet në njoftim.

Tutje, MSH-ja bën të ditur se në 24 orët e fundit janë dhënë 12,932 doza të vaksinës anti covid, kurse deri më sot 107,551 qytetarë kanë marrë dozën e dytë të vaksinës.

Aktualisht, në vendin tonë janë 137 raste aktive./GazetaShneta/