Parashikimi i motit në fundjavë, korrik 2021

2021-07-24 në ora 14:37

Moti në fundjavë pritet të jetë i nxehtë dhe me diell.Në javën e ardhshme pritet të mbizotërojë vapa afrikane me temperatura maksimale mbi 35C.

Përgjatë fundjavës, temperaturat minimale do të jenë 14C dhe 15C, kurse maksimalet deri në 31C shkruan Prishtina Weather, transmeton Gazeta Shneta.

“24.07 – Kryesisht me diell.  Pasdite përreth viseve malore do të ketë zhvillime të vransirave lokale, me mundësi edhe për ndonjë rigë lokale shiu.

25.07 – Kryesisht me diell dhe më nxehtë.”, thuhet në njoftimin e fundit./GazetaShneta/