Kujdes nga ky peshk në plazh, mund t’ju lë të palëvizshëm sikurse këtë vajzë (Foto)

2017-04-04 në ora 17:06

Një vajzë 12-vjeçare ka mbetur pothuajse e palëvizshme pasi u kafshua nga një peshk helmues në plazh.

Evie Austin, u kafshua nga një peshk i quajtur ‘weever’ i cili zakonisht qëndron i zhytur nën rërën e plazhit dhe vetëm sytë i duken nga jashtë, shkruan DailyMail, transmeton Gazeta Shneta.

Evie, 12, is unable to put weight on her left foot after a weever fish sting on a family holiday has left her with complex regional pain syndrome (pictured with her mother Jane, 43)

“Ne menduam se është vetëm një lëndim i vogël dhe të nesërmen do t’i kalojë. Por pas 2 muajsh e kuptuam se vajza jonë po paralizohet”, ka deklaruar nëna Jane.

Image result for weever fish

Tani familja është duke bërë fushata për të mbledhur para për ta shëruar vajzën e tyre. /Gazeta Shneta/