Largoni kollin dhe sekrecionet tek fëmijët tuaj brenda natës me këtë recetë

2018-01-16 në ora 10:20

Receta e duhur për të larguar kollin dhe sekrecionet nga fëmijët tuaj me vetëm një ngjitës në gjoks, shkruan Mësimet e Diolës, transmeton Gazeta Shneta.

Receta

Përbërësit:
1 lugë gjelle xhenxhefil të freskët të grirë ose xhenxhefil pluhur
gjysme luge gjelle mjaltë natyral
Vaj ulliri
Miell
Një garzë, pecetë e pastër dhe ngjitës adeziv ( i gjeni ne farmaci)

Përdorimi:

Bashkohet mielli me mjaltë. Shtohet pak vaj ulliri dhe xhenxhefili. I trazojmë edhe një herë derisa të bëhet një masë homogjene si brumi. Këtë përzierje e vendosim në garzë, si në foto.

Aplikohet mbi gjoks duke e ngjitur me ngjitës. Mbahet të paktën 3 orë para gjumit për fëmijët, ndersa të rriturit mund ta mbajnë gjithë ditën.

Kjo përbërje e bën fëmijën dhe të rriturin të djersisë shumë pasi nxjerr toksinat jashtë.
Provojeni që ta besoni. / Gazeta Shneta