Mënyra natyrale për trajtimin e dhimbjeve në gju

2017-04-19 në ora 20:43

Dhimbja në gju është një ankesë e zakonshme për shumë njerëz. Ka disa faktorë që mund të shkaktojnë dhimbje në gjunjë. Nyjet tona janë të përbërë nga sasi të vogla të lëngjeve të cilat janë të nevojshme për funksionimin e duhur. Lëngu normal rreth gjurit zakonisht nuk është i dukshëm.

Sasia e tepërt e lëngjeve në gju konsiderohet normale, por njëkohësisht është problematike, sepse zvogëlon funksionet normale të gjurit dhe shkakton shumë simptoma të dhimbshme. Ënjtja në gju mund të shkaktohet nga një lëndim i ligamenteve, meniskit ose tendonave shkruan Natural Medicine Box, transmeton Gazeta Shneta.

Ne do të ju prezantojmë me një recetë  që është provuar të jetë shumë efektive në reduktimin e dhembjes dhe ujit në gju, të shkaktuara nga ndonjë lëndim.

Përbërësit:

Të verdhët e vesë
Një lugë gjelle kripë

Përgatitja:

Përzieni të verdhët e vezës me kripë dhe aplikoni përzierjen mbi gju. Mbulo atë me najlon ose celofan dhe sigurojeni me një fashë.

Ndërrojeni mbuluesen çdo dy orë! Juve do t’iu duhen 5 mbulesa në baza ditore.

Vëmendje: Nëse nuk shihni kurrëfar përmirësimi në gjendjen tuaj, atëherë shkoni te mjeku!