Milaim Zeka: QKUK-ja është katandisur, drejtori i ‘shkokerdhavt’ me 1000 dallavere (Foto)

2017-04-19 në ora 13:40

Gazetari Milaim Zeka ka postuar sot një fotografi të një dhome të pacientëve në QKUK, pas vërshimit nga shiu.

Zeka e ka cilësuar gjendjen si alarmante dhe ka thënë se QKUK-ja është katandisur, transmeton Gazeta Shneta.

Ai e ka quajtur drejtorin e QKUK-së, Curr Gjocaj, të ‘shkokerdhavt’.

“Se kjo qender e ka nje drejtor te shkokerdhavt, e i ardhur me 1000 dallavere ne ate post, kjo dihet qe moti, mirepo, pse sindikata e ketij institucioni eshte akoma me e shkokerdhavte se sa drejtori, kjo eshte e cuditeshme”, ka shkruar Zeka në facebook.

Reagimi i plotë i tij:

Shikoni se ku eshte katandisur Qendra Klinike Univerzitare?!

Ne keto kushte po trajtohet edhe ish Kryeministri Bajram Rexhepi

Se kjo qender e ka nje drejtor te shkokerdhavt, e i ardhur me 1000 dallavere ne ate post, kjo dihet qe moti, mirepo, pse sindikata e ketij institucioni eshte akoma me e shkokerdhavte se sa drejtori, kjo eshte e cuditeshme.

Ne castet kur Kryeministri po flet ne Parlament per “krimet” e Devolleve, shikoni se si eshte vershu Spitali nga shiu, ku pacientet i kane nxjerrur perjashta.

Ky do duhej te ishte lajm per ne gazetaret, e jo shkrimi paushall per gjendjen shendetesore te ish kryeministrit Bajram rexhepi, i cili po sherohet ne keto kushte.

Lajm do duhej te ishte edhe mos reagimi i krereve te PDK se, po edhe mos kujdesi nga ana e kryeministrit aktual, i cili, te pakten do duhej te shkonte dhe ta vizitonte repartin ku po trajtohet, Bajram Rexhepi!

Delni e protestoni oj Sindikate! Folni per keto kushte te mjerueshme qe ashte lane kjo Qender Spitalore! Tregoni se ne cfare kushtesh te cmendura po punojne i gjithe personeli shendetesor! Mos u mesoni more veq me dale e me protestu per rroga, e me dale me deklarata politike…