Motrat binjake Katy dhe Emma Davis, viktima të radhës nga COVID-19

2020-04-24 në ora 19:02

Motrat binjake kanë vdekur brenda tre ditëve nga njëra-tjetra pasi kanë testuar pozitive për koronavirusin.

Njëra infermiere e fëmijëve Katy Davis, 37 vjeçe, vdiq në Spitalin e Përgjithshëm Southampton të martën, konfirmoi spitali për BBC.

Binjake identik Emma, ​​vetë ish-infermiere, vdiq në të njëjtin spital të premten transmeton Gazeta Shneta.

Ato gjithmonë thoshin se kishin ardhur në botë së bashku dhe do të dilnin së bashku,” tha Zoe (motra tjetër) gjatë njoftimit.

Zoe Davis tha se dyshja “e mahnitshme”, përveç Covid-19, ato ishin të sëmura dhe vuani edhe nga kushtet tjera shëndetësore. /Gazeta Shneta/