Në Klinikën Infektive janë të hospitalizuar 32 raste me COVID-19

2020-06-13 në ora 12:54

Gjatë ditës së sotme, në Klinikën Infektive janë hospitalizuar 32 raste me COVID-19.

Prej tyre, 18 raste janë në gjendje stabile dhe 12 raste janë duke u trajtuar me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive shkruan GazetaShneta.

Në repartin e Mjekimit Intensiv janë duke u trajtuar 2 raste në gjendje kritike me frymëmarrje të asistuar dhe përkujdesje intensive./GazetaShneta/