Nëna shpërndan foton e djalit i cili po vdes, për një arsye të fortë (Foto +16)

2017-04-26 në ora 08:08

Një nënë ka shpërndarë foton e djalit i cili është në gjendje të rëndë shëndetësore, pasi konsumoi drogë fentanil.

Sherri Kent tha se djali i saj 22-vjeçar Michael, nuk ishte i varur nga droga por bëri një gabim që mund t’i kushtojë me jetë, shkruan Independent, transmeton Gazeta Shneta.

“Dua t’iu tregojë të gjithëve se djali im Michael ka rënë në ‘overdozë’ me fentanil. Dua t’iu paralajmërojë për këtë drogë që po vret çdo ditë 5-7 njerëz në secilin qytet në Kanada. Është jashtë kontrollit dhe nuk mund të bëjmë asgjë përveç t’u tregojmë fëmijëve për pasojat”, ka shkruar Kent në facebook.

“E kam humbur djalin në këtë tragjedi të tmerrshme dhe dua t’i vetëdijësoj prindërit e tjerë që mos t’u ndodhë e njëjta gjë”, ka shtuar ajo. /Gazeta Shneta/