Nëse keni bërë plan për ta kaluar vikendin në Shqipëri, së pari lexojeni këtë lajm

2018-06-07 në ora 09:23

Shqipëria nuk është e përshtatshme për ta kaluar vikendin këtë javë.

Moti për ditën e sotme në Shqipëri parashikohet me vranësira dhe kthjellime. Mot i ngjashëm do të mbretërojë edhe ditën e fundjavës.

Sipas shërbimit meteorologjik, do të ketë reshje shiu të izoluara në zonën veriore. Era do të fryjë me drejtim veriperëndim-juglindje 1-10 m/sek.

Deti parashikohet i forcës 4 me lartësi dallge 1.8 metra. Mjegullinë lokale, transmeton Gazetametro.net.

Temperaturat parashikohen:
Vendet Malore                12/29
Vendet e Ulëta                  15/31
Vendet Bregdetare         16/31.
Ndryshe, edhe Kosova është përfshirë nga masa të ngrohta, të cilat janë të favorshme për turizëm malor nëpër Kosovë.