Një në 200 milionë: Nëna lind trinjakë identikë, i dallon vetëm nëpërmjet llakut të thonjve

2018-06-01 në ora 19:53

Një nënë ka lindur vajza trinjake identike – duke mposhtur shanset prej 1 në 200 milionë – pas konceptimit natyral pa ndihmën e barnave të fertilitetit.

S.W, 31 vjeç dhe i dashuri A.P, 26 vjeç, nga Uellsi, mirëpritën tri vajzat e tyre, në maj të vitit të kaluar.

Prindërit krenarë thanë se ishte lumturi e madhe duke i parë ato të rriteshin, por pranonin se kaluan nëpër peripeci, transmeton Gazeta Shneta.

Atyne iu desh të përzgjedhin një metodë kreative kur bëhej fjala për identifikimin e vajzave të tyre, të cilët u mbështeten në llak të thonjëveme ngjyra të ndryshme të në gishtat e tyre.

Ata kanë realizuar disa fotografi të tyre, të cilat mund t’i shijoni më poshtë./Gazeta Shneta/