Një spital në New York, rekomandon këngët që të shpëtojnë nga sulmet në zemër

2017-03-22 në ora 09:26

New York Presbyterian Hospital, është spitali në New York i cili ka formuluar një playlistë me disa këngë të cilat ju ndihmojnë ta trajnoni zemrën tuaj, transmeton Gazeta Shneta.

Të gjitha këngët që ata kanë selektuar, krijojnë 100 rrahje të zemrës në minutë.

Ata shkruajnë edhe se Missy Elliott, është këngëtari muzika e të cilit shpëtonte jetë, të paktën kështu kanë konfirmuar vetë njerëzit që e kanë dëgjuar atë.

Edhe pse playlista është krijuar për të shpëtuar jetë, ata thonë se mund të përdoret edhe për vallëzime nëpër shkolla të mesme, gjë që u ndihmon edhe të rinjve shumë.

Pra, nëse doni ta shpëtoni dikë nga sulmi kardiak, lëshojani këto këngë dhe zemra do tu rrah më shpejtë e pa probleme.

Beyonce dhe Jay Z “Crazy In Love”

Missy Elliott

Bee Gees “Stayin’n Alive”

Shakira “Hips Don’t Lie”

Barenaked Ladies “One Week”

ABBA “Dancing Queen”.

/Gazeta Shneta/