Pajisjet më të mira të bebes që mund t’i merrni kur shkoni në vizita familjare

2018-01-16 në ora 08:53

Është emocionuese të kesh familjen tënde dhe të kalosh kohë me fëmijën tënd të ri. Udhëtimi për të arritur atje mund të jetë pak një dhimbje koke. Edhe pse mund të qëndroni me të dashurit, të cilët do të kenë pak më tepër pajisje sesa një hotel, ka ende disa pikëpyetje.

Sa rrin me ty? Sa mund t’i përdorësh atje? Si e mbani zakonin (ose llojin e zakonit) që keni krijuar në shtëpi, shkruan Pregnant Chicken transmeton Gazeta Shneta.

Këto janë pajisjet apo produktet më të mira të bebes për udhëtime

Djepi i udhëtimit

Ky djep udhëtimi ka qenë rreth e rrotull për një kohë dhe ndjehet si një lëndë e udhëtimit. Ai mbështjell mirë dhe punon shumë mirë për foshnjat e llastuara. Do të punonte mirë deri në rreth 6 muaj (ose sapo fëmija juaj të fillojë të rrokulliset).

Dhoma e lojës e foshnjës suaj

Ky krevat është i madh për disa arsye. Është i lehtë për t’u ngritur, ka anët e larta kështu që mund të dyfishohet si një dhomë loje dhe mund të përdoret për foshnjat që rrokullisen. Ka përthekues anësor, kështu që ju mund ta vendosni fëmijën atje nga anash e tij, në vend që t’i futni nga lart, kështu që nuk duhet të shqetësoheni për një ulje jo aq të butë të një foshnje në gjumë për shkak të mungesës së bërthamës forcë. Zinxhiri anësor është gjithashtu i dobishëm nëse vendosni foshnjën tuaj për të fjetur dhe dëshironi të hyni edhe ju atje.

Perdet e udhëtimit

Nëse keni krijuar një rutinë të madhe të gjumit që do të dalë nga dritarja (shihni se çfarë kam bërë atje?), ju mund të konsideroni të investoni në një perde të tillë. Mjete mbyllëse i përmbahen dritareve dhe kornizave për të bllokuar diellin nëse fëmija juaj ka nevojë për një sy gjumë në mesditë.

Makina e zhurmës me dritë

Bebet e duan zhurmën, por nganjëherë zhurma e re si zëri histerik i vjehrrës suaj ose qeshja e pagabueshme e xhaxhait do të bëhet një pikëllim në kohën e duhur. Nëse keni një prej tyre në shtëpi, ato janë mjaft të lëvizshme për t’i marrë kudo. Vendoseni në një shtek pastaj kontrolloni të gjitha nga një aplikacion në telefonin tuaj. Fëmija juaj do të mendojë, “Ah po, kjo tingëllon si në shtëpi. Kjo tingëllon si një sy gjumë tre orësh. ”

Karrigeja e lartë

Pasi fëmija juaj të mund të ulet, karriget e lëvizshme të larta janë një mënyrë e shkëlqyer për t’i mbajtur ata të përfshirë në orarin e ngrënies. Një karrige si kjo është e lehtë të manovrosh dhe fëmija yt është në lartësinë e secilit. Një, madje edhe më shumë, opsion i lëvizshëm është kapuçja e kokës e cila lidhet drejtë mbi karrigen. Fëmija juaj është pak më i ulët, por ju nuk duhet të shqetësoheni për t’a lidhur atë me buzë të të tavolinave të ndryshme.

Ngrohësi i shishes për udhëtim

Nëse jeni në një udhëtim të gjatë me makinë dhe duhet të ngrohni një shishe, kjo nga është një ngrohës i përshtatshëm makine dhe i përshtatet shisheve dhe mbajtësve të kupës. Gjithashtu mund t’a përdorni edhe për kafe.

Mbajtësi

Mendoni nëse keni nevojë edhe për një endacak. Ju mund të jeni në gjendje të shkoni larg me transportuesin tuaj ose nëse keni hobi udhëtimin, plus, ju mund t’ua jepni ta mbajnë atë edhe anëtarët e tjerë të familjes – “Këtu baba, më lejoni ta lidh këtë kec për ju për shëtitje në mbrëmje. Të dua!!

/ Gazeta Shneta /