Parashikimi i motit në fundjavë, gusht 2021

2021-08-21 në ora 15:15

Moti në fundjavë pritet të jetë i qëndrueshëm, me vranësira dhe rreze dielli.

Temperaturat minimale priten të jenë nga 14C deri në 15C, kurse maksimalet priten të arrijnë deri në 31C shkruan Prishtina Weather, transmeton Gazeta Shneta.

“21.08 – Në mëngjes vransira të shpërndara, me mundësi për riga lokale shiu përreth viseve malore.  Ditën intervale më të gjata me diell.

22.08 – Më nxehtë, kryesisht me diell.  Rreth viseve malore pasdite me vransira të pakta.”, thuhet në njoftimin e fundit./GazetaShneta/