Parashikimi i motit për sot

2017-03-29 në ora 07:15

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka parashikuar mot me diell dhe vranësira të shpërndara gjatë ditës së sotme.

Sipas IHMK-së duke filluar nga dita e djeshme grafiku në fushat e temperaturave do të shënojë ngritje.

Temperaturat minimale do të regjistrohen në kufijtë  0-4 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 16-20 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga  verilindja me shpejtësi deri 8m/s .