Përzieni mjaltin me sodë të bukës dhe shikoni efektet mahnitëse

2017-03-26 në ora 09:19

Ngadalë po ofrohet koha kur femrat janë në ankth, po vjen pranvera, e atyre ju dallohet celuliti.

Nuk jeni të vetmet, sepse rreth 80 për qind e femrave e kanë këtë telash, transmeton Kosova Sot.

Ekziston një ilaç i lirë. Në pyetje është përzierja e sodës së bukës dhe mjaltit.

Thjeshtë, përzieni një lugë sodë të bukës me një lugë mjaltë dhe e lini të vlojë. Më pas e lini të ftohet paksa dhe e shpërndani në hapësirat e prekur me celulit. Me kujdes i bëni masazh trupit për 4-7 minuta. /Gazeta Shneta/