Raporti i Gjinekologjisë, ja sa bebe kanë lindur dje

2017-04-24 në ora 08:16

Në klinikën e Gjinekologjisë në QKUK, gjatë ditës së djeshme kanë lindur 22 bebe, raporton Gazeta Shneta.

Nga 21 lindje të kryera, katër prej tyre janë bërë me prerje cezariane.

Ndërsa nga 22 foshnje, 15 janë djem dhe 7 prej tyre vajza.

Tetë gra janë bërë nëna për herë të parë gjatë ditës së djeshme. /Gazeta Shneta/