Sa të zgjuar jeni sipas horoskopit, ja shenjat më inteligjente

2017-05-29 në ora 16:13

Inteligjent lind apo bëhesh, kjo është çështja?? Besoni çfarë të doni në Living ia kemi lënë yjeve atë punë. Para së gjithash duhet ta dini se inteligjenca ka dy forma:

Inteligjenca analitike, e cila matet me testin IQ dhe lidhet me aftësinë njohëse dhe ajo e perceptimit, që do lidhet me njohjen dhe kuptimin e botës emocionale dhe fizike ashtu siç është

Shenjat më inteligjente, sipas aspektit të parë dhe të dytë janë:

 Analitike – UjoriPerceptimi – Akrepi

Këto janë shenjat më të vështira për t’u mashtruar, por kjo nuk do të thotë që shenjat e tjera nuk janë inteligjente. Lexoni më poshtë aftësitë e të gjitha shenjave dhe na thoni sa e gjeni veten.

Shenjat e zjarrit – Demi, luani dhe shigjetari kanë inteligjencë intuitive.

Shenjat e Tokës – Demi, Virgjëresha dhe Bricjapi kanë inteligjencë praktike.

Shenjat e Ajrit – Binjakët, peshorja dhe ujori kanë një inteligjencë idealiste, analitike.

E fundit, por jo më pak e rëndësishme – shenjat e ujit, gaforrja akrepi dhe peshqit kanë inteligjencë perceptuese./Gazeta Blic/