Shenja më optimiste e zodiakut, sipas astrologëve

2022-07-25 në ora 18:11

Gjetja e vijës së argjendtë kur gjërat shkojnë keq është më e lehtë të thuhet sesa të bëhet.

Jo të gjithë janë në gjendje të përqendrohen në të mirën kundrejt të keqes dhe të mbajnë një qëndrim të lumtur gjatë gjithë kohës, por optimizmi vjen më natyrshëm për disa njerëz.

Nëse jeni kurioz se pse këta njerëz janë gjithmonë në anën e mirë, astrologjia mund të jetë një faktor, shkruan burimi Best Life përcjell Gazeta Shneta.

– Ujori

Njerëzit nën shenjën e ujorit janë të njohur për pikëpamjen e tyre unike dhe qasjen jashtë kutisë ndaj jetës.

Ata janë optimistë për shkak të natyrës së tyre humanitare dhe prirjeve idealiste. Pavarësisht se çfarë do t’i hapë jeta, “ata e gjejnë rreshtin e argjendtë në pothuajse çdo situatë,” thotë Sofia Celestino, astrologe në Destiny Awakens.

– Luani

Luanët janë shumë dinamikë dhe shpesh shohin potencial në njerëz të tjerë ose situata që askush tjetër nuk e bën.

Ata janë një nga shenjat më optimiste sepse besojnë në mirësinë natyrore të të gjithë njerëzve.

– Dashi

Të sunduar nga Marsi, të lindurit nën shenjën e dashit kanë një optimizëm natyral.

Jill Loftis, astrologe dhe themeluese e Nuit Astrology i përshkruan ata si me besim dhe një këndvështrim rinor për jetën.

Këto shenja zjarri janë gjithmonë të gatshme për një sfidë dhe besimi i tyre ndihmon në nxitjen e stilit të tyre të jetesës optimiste dhe të drejtuar. Askush nuk do të ketë një pikëpamje më pozitive se një dash kur bëhet fjalë për arritjen e qëllimeve të tyre.

– Peshorja

Peshorja vepron me drejtësi dhe ka një ndjenjë të fortë drejtësie.

“Kjo shenjë i njeh të dyja anët e medaljes dhe ka një dhuratë të veçantë për të parë të gjitha anët e çdo situate”, thotë astrologe Loftis.

Ata janë optimistë në mënyrën se si falin të tjerët lehtësisht dhe gjithmonë gravitojnë drejt zgjedhjes së anës ose rezultatit pozitiv. Duke qenë se ata udhëhiqen nga Venusi dhe gjithmonë kërkojnë dashuri dhe bukuri, peshoret priren ta shohin botën me syze ngjyrë rozë.

– Peshqit

Peshqit janë të ndjeshëm dhe janë gjithmonë të gatshëm të dëgjojnë. Kjo shenjë e ujit udhëhiqet nga Jupiteri, planeti më optimist, ndaj nuk është e vështirë të besohet se ata janë një nga shenjat më optimiste.

Mes tjerash, peshqit kanë më shumë gjasa të shohin më të mirën tek njerëzit dhe janë optimistë në aftësinë e tyre për të dashuruar pa kushte.

– Shigjetari

Shigjetarët, të njohur për disponimin e tyre me diell, janë në krye të listës kur bëhet fjalë për optimizmin.

Astrologe Celestino thotë se ata kanë “energji dhe entuziazëm të pakufishëm për jetën” dhe nuk lejojnë që asgjë t’u ulë humorin për një kohë të gjatë.

Vizioni i tyre i shpirtit të lirë dhe energjia e tyre me fat është e lehtë për t’u kapur – me ta në krah, çdo ndjenjë negative nga të tjerët me siguri do të zhduket shumë shpejt. /Gazeta Shneta/