Temperaturat sot: Në Prishtinë deri në 15°C, në Tiranë deri në 20°C

2017-03-05 në ora 08:08

Edhe sot në Kosovë e Shqipëri do të mbajë mot me diell dhe i nxehtë pranveror, shkruan Gazeta Shneta.

Në Prishtinë, temperatura minimale do të jetë 6°C, ndërsa maksimalja gjatë ditës do të jetë deri në 16°C.

Në anën tjetër, temperaturat në Tiranë do të sillen sot nga 11°C e deri më 20°C. Në dy ditët pasuese, pritet një rënie e vogël temperature.