Thoni lamtumirë dhimbjeve me këtë pije çudibërëse

2017-04-13 në ora 11:58

Për t’iu shmangur seancave të gjata të ushtrimeve dhe fizioterapeutit, ekziston një recetë natyrale e cila ndihmon me këto dhimbje shkruan National Medicine Box, transmeton gazetashneta.

Ju duhen vetëm dy përbërës:

Ujë i ftohtë dhe 150gr. xhelatinë që përdoret në ushqim.

Në një enë vendosni ujin e ftohtë dhe 5 gram xhelatinë të ngrënshme, përzijeni dhe e leni deri në mëngjes.

Këtë pije e pini çdo mëngjes në stomakun e thatë për 30 ditë (150 gram xhelatinë, mjafton për një muaj trajtim, nga 5 gram në ditë).

Pas vetëm një jave ju do të vëreni ndryshimet e para. Pasi ta keni konsumuar një muaj këtë pije, procesin mund ta përsëritni vetëm pas gjashtë muajsh.

Kjo pije është shumë efektive në qetësimin e dhimbjes së eshtrave. Nëse pëlqeni në këtë pije mund të shtoni edhe jogurt, mjaltë ose lëng portokalli./Gazeta Shneta/