Top kuzhinieri zbulon pse ju nuk duhet të shtoni vaj ulliri në ujë gjatë gatimit të makaronave

2017-04-26 në ora 13:38

Është një mashtrim i volitshëm që shumë prej nesh e përdorin në shtëpi për të ndalur kapjen e makaronave në tigan, ndërsa i gatuajmë në ujë të valë.

Por kurrë nuk duhet të shtoni vaj ulliri në ujin tuaj të makaronave, pasi nuk funksionon, sipas një kuzhinieri të lartë shkruan DailyMail, transmeton Gazeta Shneta.

Kuzhinieri i famshëm italiano-amerikan Fabio Viviani, 38 vjeç, nga Çikago, ka disa çortime për ata që e shtojnë përbërësin e shtrenjtë në lëngun e tyre të gatimit në një video të re, duke thënë se ata që e bëjnë këtë duhet të ‘turpërohen’.

Autori i librit të gatimeve 38-vjeçare dhe personaliteti i televizionit i tha DailyMail se ka një mënyrë shumë më të lirë për të ndalur ngjitjen pastave sesa shtimi i vajit të ullirit.

Nëse thjeshtë i përzien shpesh makaronat, nuk do të duhet të humbisni vajin brilant në ujin tuaj, thotë ai.

“Unë mendoj se gjëja më e kotë që kam dëgjuar ndonjëherë për të bërë makarona janë njerëzit që hedhin vaj ulliri në ujë.”, tha Viviani./Gazeta Shneta/