Urologët mblidhen në kongresin e 12-të në Prishtinë

2017-05-26 në ora 11:08

Shoqata e Urologëve ka mbledhur sot në Prishtinë në kongresin e 12-të mjekët specialist urolog nga Kosova, Shqipëria e Maqedonia

Ky kongres po mbahet në Hotel Sirius dhe do të zgjat deri të shtunën (nesër), shkruan Gazeta Shneta.

Pjesë e ligjëratave të këtij kongresi janë edhe urologë nga rajoni dhe Evropa Perëndimore.

Ky eveniment është i përvitshëm ndërsa vitin e kaluar ishte mbajtur në ish-objektin e Rilindjes. /Gazeta Shneta/