Ushqimet që ju ndihmojnë të hiqni dorë nga sheqeri

2017-07-03 në ora 20:38

Harroni dietat, konsumoni këto ushqime!

Konsumi i sheqerit është i dëmshëm për organizmin në shumë aspekte. Por të tentosh të heqësh dorë prej tij, është vërtet e vështirë.

Kohët e fundit njerëzit janë ndërgjegjësuar për dëmet që shkakton konsumimi i sheqerit për organizëm.

Disa mbajnë dieta të ndryshme duke u munduar të shmangin konsumimin e sheqerit, mirëpo dietat mund të jenë të dëmshme për organizmin. Ekspertët rekomandojnë disa ushqime të cilat ju ndihmojnë të hiqni dorë lehtësisht nga sheqeri.

Ato janë çaji i gjelbër, patatja, karota, gjalpi i kikirikut, çokolata e zezë dhe vaji i kokosit./21Media