Vendoseni një limon të prerë e të lyer me kripë nëpër dhoma, nuk do ta besoni çfarë ndodh

2017-03-26 në ora 11:02

Limoni ka benefite të panumërta shëndetësore dhe po aq benefite të tjera. Shija dhe aroma specifike i japin një shije ushqimit dhe pijeve.

Poashtu, limoni përmirëson shëndetin e zemrës, ndihmon përmirësimin e lëkurës ashtu si edhe eliminon bakteriet dhe infeksionit. Megjithatë, limoni ka edhe një aftësi dhe një trik që jo të gjithë e dijnë…

limoni mund të eliminojë aromën e keqe në kuzhinën tuaj, transmeton Klan Kosova. Instruksione si të realizoni këtë “trik”

Ndajeni limonin në katër pjesë, por mos e ndani atë krejtësisht. Vendosni pak kripë në pjesët e ndara dhe vendoseni limonin në kuzhinë. Limoni i vendosur kështu eliminon aromën e keqe dhe sjell aromë të mirë në kuzhinën tuaj.

Gjithashtu eliminon bakteriet që mund të jenë prezente. Ju poashtu mund të krijoni një dezinfektues të fortë duke kombinuar lëngun e tre limonëve, sapunin e lëngshëm dhe pak kripë në një shishe me ujë. Kjo do të dezinfektojë krejt hapësirën që ju e vendosni atë. /Gazeta Shneta/