Veprimi që ka bërë kjo nënë gjatë lindjes, do t’iu lë pa mend

2017-07-18 në ora 09:07

Fotografia e një nëne duke ushyqer me gji vajzën e saj të madhe gjatë lindjes është thjesht e pabesueshme!

Kate Neal, një fotografe dhe nënë e dy fëmijëve, është nëna që së fundmi veprimi i saj është bërë viral: Neal së fundmi, mirëpriti fëmijën e saj të dytë dhe një fotografi nga lindja e saj po përhapet si një zjarr.

Në fotografi, shihet Neal e ulur në shtrat e gatshëm për të lindur – dhe gjithashtu po ushqen me gji fëmijën e saj më të madh, transmeton Gazeta Shneta.

“Përvoja ime me të ushqyerit me gji filloi me Rowan – fëmija i saj i madh.”, tregoi ajo për Fit Pregnancy.

Për këtë nënë, fotografia nuk tregon vetëm një histori të ëmbël por edhe tregon se sa normale është të japësh gji kudo, madje dhe gjatë lindjes./Gazeta Shneta/

I love this moment. Big sister was so happy to see her mom and to nurse. And then contractions got longer and more intense.

A post shared by Maegan Dougherty (@maegandougherty) on