Virusi i lidhur me sëmundjen celiake, zbulon studimi i ri

2017-04-16 në ora 18:40

A mund të shkaktojë një virus normal, i padëmshëm ndjeshmëri ndaj glutenit?

Një studim i ri ka treguar se një lloj i caktuar i virusit mund të dëmtojë sistemin imunitar të një personi duke reaguar në proteinen ‘gluten’, duke çuar në sëmundjen celiake shkruan NBC news, transmeton Gazeta Shneta.

“Ky është studimi i parë që tregon se një virus mund të ndryshojë mënyrën se si ushqimi ynë përceptohet nga sistemi imunitar”, tha Bana Jabri nga Qendra për Çështjet e Celiacisë në Universitetin e Çikagos.

Virusi shfuqizon “paqeruajtësin” e trupit ndaj glutenit, duke e shtrembëruar përceptimin e sistemit imunitar për glutenin dhe duke i aktivizuar antitrupat ndaj tij.

Sipas analizës së bërë në pacient nga Dr. Bana Jabri, ata me sëmundje celiake kishin më shumë antitrupa ndaj reoviruseve në gjakun e tyre në krahasim me individët e shëndetshëm./Gazeta Shneta/