Zijeni limonin dhe pini ujin e tij në mëngjes. Do të mahniteni nga rezultatet!

2017-05-17 në ora 14:52

Uji me limon konsumohet në masë të madhe nga shumë persona qoftë për të siguruar një shëndet të mirëfilltë, apo për të humbur peshë.

Zakonisht limoni vendoset në ujë dhe uji pihet në mëngjes.

Mirëpo, ekziston një metodë shumë më e efikase për të konsumuar ujin e limonit dhe më poshtë po ju paraqesim këtë metodë.

Merreni 3 filxhanë me ujë, 5 apo 6 limonë, 2 lugë mjaltë.

Preni limonitin në pjesë dhe vendosni në ujë për ti vluar për 5 minuta. Lëreni më pas të ftohet këtë sasi deri sa uji të mbetet i vakët.

Shtrydhni limonët mirë dhe largoni nga uji. Shtoni më pas mjaltë dhe pini ujin.

Preferohet të konsumoni ujin e limonit në mëngjes, transmeton Indeksonline.

Kjo për shkak se në këtë formë rrisni imunitetin, ndihmoni tretjen e ushqimit, përshpejtoni metabolizmin, rregulloni nivelet e pH në trupin tuaj dhe pastroni lëkurën.