Adela dhe Bjordi, historia e çiftit që theu tabutë e shoqërisë shqiptare

2017-10-29 në ora 16:27

Me siguri të gjithëve ju kujtohet Adela Xhamani, finalistja e Big Brother 2, e bërë e famshme për bukurinë dhe mbi të gjitha për lidhjen e saj me konkurentin tjetër të Bjordi Mezini.

Bukuroshja qe fitoi simpatinë e njerëzve me ëmbëlsinë e saj, vazhdoi lidhjen me Bjordin edhe për pak vite. Ata u bënë jo vetëm një çift i konsoliduar, por bënë që edhe më skeptikët të besonin në dashurinë e tyre.

Shfaqja e tyre e fundit së bashku, ishte natën e 18 shkurtit, kur filloi ‘Big Brother 5’. Pas kësaj Bjordi u largua për në Itali, ndërsa Adela vazhdoi me planet dhe projektet e saj në media në Tiranë, ishte pikërisht koha kur dyshja ndanë rrugët e tyre përfundimisht.

Megjithatë pse nuk arriti të fitonte çmimin e madh të edicionit të dytë të BB, u konsiderua si ‘Fituesja morale’ e edicionit duke thyer tabu të asaj kohe.

Gazetarja e njohur dhe ish banorja e Big Brother 2, Adela Xhamani ka ndërruar jetë rreth orës 4 të mëngjesit të sotëm pas një ataku kardiak.