E qeshura mund të jetë shenjë për një sëmundje të rrezikshme, sikurse te ky fëmijë (Foto)

2017-04-26 në ora 11:07

Prindërit kënaqen derisa dëgjojnë fëmijët e tyre duke qeshur.

Por për familjen e Justin Cho, e qeshura e tij e lezetshme ishte një shenjë për diçka shqetësuese, shkruan DailyMail, transmeton Gazeta Shneta.

Sa herë që nëntë vjeçari kishte qeshur, ai në fakt ishte kapluar nga një krizë.

Prindërit e tij nuk e kishin marrë shumë seriozisht derisa Justin një ditë ishte kapluar nga jë sulm epileptik në shtëpinë e tij në Los Angelos.

Fëmija ishte diagnostifikuar me një gjendje jashtëzakonisht të rrallë që quhet epilepsi ‘gelastike’, e cila shkaktohet nga një tumor jo-kanceroz në tru.

“Djali ynë ka qenë gjithmonë i lumtur dhe kemi menduar se e kishte nga lodhja. S’kemi pasur ide se një gjë e tillë ishte kaq serioze”, ka deklaruar babai Robert Cho.

Pas ndërhyrjeve kirurgjike, Justin tani i është rikthyer jetës normale. /Gazeta Shneta/