Gruaja e cila shikoi vdekjen me sy për shkak të pecetave menstruale

2018-04-19 në ora 21:42

Nëna e dy fëmijëve, 37 vjeçare, u gjend e vdekur nga sindromi i shokut toksik të shkaktuar nga një fibër e humbur nga tamponi i saj.

Amy Haller Follis, e Pensilvanisë, mendoi se ajo kishte gripin kur ajo u sëmur ndërsa po shtynte shtëpinë vitin e kaluar.

Diagnoza e saj doli me të vjella, dobësi dhe dhimbje të stomakut që ishin shkaktuar nga sindromi.

Ajo kishte përfunduar periodat e saj ditë më parë, por nuk e la tamponin  e saj gjatë tetë orëve të fundit, shkruan Daily Mail, transmeton Gazeta Shneta.

Por mjekët besojnë se një fibër e humbur shkaktoi sëmundjen fatale.

Ajo kishte parë nënën, babanë, gjyshërit, xhaxhain dhe kushëririn e saj që kanë kryer vetëvrasje në vitet e ’90-ta.

Amy beson  se ndikimi tronditës në trupin e saj ka pasur një efekt të vazhdueshëm.

Megjithatë, ajo tha se nuk mund ta shprehë mirënjohjen e saj për të mbijetuar.

‘’Ndjehem sikur më është dhënë një shans i dytë’’, tha ajo për The Sun./Gazeta Shneta/