Ja çfarë hanë njerëzit e shëndetshëm në mëngjes

2017-03-20 në ora 07:37
Në mënyrë që të hani shëndetshëm nuk keni nevojë që t’i përmbaheni një diete dhe të blini produkte të veçanta.

Ju mund të hani shëndetshëm edhe duke blerë produkte të përballueshme dhe jo shumë të shtrenjta.

E njerëzit e shëndetshëm nëpër botë hanë për mëngjes këto ushqime:

Avokado të fërguar me vezë

Fruta dhe tost me gjalpë dhe sallame

Vezë, tost me avokado dhe boronica

Fruta, perime dhe tost me ushqyes

Supë avokado

Petulla të shëndetshme

Bollgur me pure bananesh

Omlet me avokado dhe salmon

Omlet me perime

Tost avokado me djathë dhe vezë