Me këtë recetë, ju mund ta bëni kremin e ftyrës me Aloe Vera në shtëpi

2017-04-29 në ora 16:43

Aloe vera njihet si një bimë magjike. Përdorimi në mënyrë të moderuar i saj mund të ketë efekte të mahnitshme. Ajo shquhet për kujdesin e syve, lëkurës, buzës etj.

Këtu është një metodë, hap pas hapi se si të bëni xhelin aloe vera në shtëpi:

Përbërësit e nevojshëm:

Xhel Aloe Vera
Mjaltë
Shafran i Indisë

Metoda:

Bëni një pastë duke përzier Shafranin e Indisë dhe mjaltës. Shtoni xhel ‘Aloe Vera’ në atë paste. Përziejeni mirë. Aplikojeni pastaj në fytyrë, qafë dhe dorë. Mbani atë për 20 minuta. Pastaj lajeni atë me ujë të vakët. Ju do të vini re lëkurë me ngjyra të ndezura. Përdoreni atë një herë në javë./Gazeta Shneta/