Largoni venat në këmbë me këtë metodë

2017-04-19 në ora 16:30

Venat  jo vetëm që i japin pamje të keqe këmbës suaj, por mund të shkaktojnë edhe shumë dhimbje. Pavarësisht nga supozimet popullore, ato mund të ndikojnë tek të dy gjinitë.

Receta në vijim ka veti qetësuese përmes aloe vera dhe aciditet të uthullit të mollës për të lehtësuar qarkullimin dhe për të minimizuar ënjtjen në venat shkruan Healthy Holistic Living, transmeton Gazeta Shneta.

Përgatitja:

Vendosni në një filxhan aloe vera, 1/2 të filxhanit uthull moll dhe një karrotë të madhe të përpunuar, pastaj përzijeni. Aplikojeni përzierjen rezultuese në zonat e prekura dhe lëreni për 30 minuta. Shpëlarjeni me ujë të ftohtë dhe përsëriteni çdo ditë./Gazeta Shneta/