Marrja e kësaj vitamine mund t’i heq qafe mushkonjat gjatë tërë verës

2017-04-19 në ora 16:11

Mushkonjat njihen si insekte shqetësuese për njerëizt gjatë verës dhe për këtë arsye, hulumtuesit kanë gjetur mënyrën se si të përballemi me to.

Çfarë del të jetë pabesueshme në lidhje me marrëdhënien në mes të vitaminës B1 dhe mushkonjave është se ajo ka potencial për të ndryshuar mënyrën e erës së trupit tuaj shkruan Healthy Hostic Living, transmeton Gazeta Shneta.

Hulumtimi përreth kësaj gjendje është ende i papërfunduar, por që nga marrja e përditshme shtesë e tiaminës nuk ka efekte anësore, mund t’ia vlej barra qiranë.

Nëse marrja e tiamines nuk funksionon për ju, provoni këtë recetë natyrale kundër mushkonjave për t’ju ndihmuar që të mos keni nevojë të përdorni luftën kimike ndaj tyre./Gazeta Shneta/

Përbërësit:

Vaj i çajit të frutave
Vaj lavender
Bojë lajthie
Ujë të ftohtë pas zierjes

Instrukcionet:

Plotësoni një shishe gjysmë litërshe në gjysmë me ujë të zier
Shto ½ e lugës gjellë të bojës së lajthisë
Shto 15 pika vaj çaji tëf frutave
Shtoni 15 pika të vajit të livandos
Përdoreni sipas nevojës