Makiazhi për sy gështenjë dhe flokë bjonde (Foto)

2017-03-06 në ora 11:43

Jeni bjonde dhe sy gështenjë? Ndiqni shembujt e yjeve të njohur për një makiazh që të dukeni perfekte.

Pra, cili është makiazhi perfekt?
VIP-at e njohura me sy gështenjë dhe bjonde janë shumë. Mes tyre gjejmë Rita Ora, Lily Rose Depp, Beyonce, e me raste shohim Kylie Jenner dhe Kim Kardashian.

Për të theksuar ngjyrat e tyre dhe karakteristikat fizike ikonat e bukurisë shpesh përdorin ngjyrat nude të shkëlqyeshme, ose stilin “Smokey” me tone të bronzta, floriri apo kafe, por pa harruar edhe blunë. Për buzët përdoren nuancat e ndezura si e kuqja apo ngjyrat karamele. Shfletoni galerinë për të kuptuar më shumë.