Mamaja rrëfen tmerrin e infeksionit që ia hëngri trurin vajzës (Foto)

2017-05-19 në ora 12:41

Një mama nga Kalifornia është rrëfyer se ka kaluar një përvojë të tmerrshme teksa ka parë vajzën e saj plot jetë të humbasë ndjenjat dhe më pas të vdesë pasi një infeksion i ka ngrënë trurin.

Sybil Meister beson verbërisht se vajza e saj Koral Reef e mori infeksionin misterioz ‘Balamuthia mandrillaris’ gjatë një udhëtimi familjar në Lake Havasu në Arizona të SHBA-së në maj 2013.

Reef u martua me dashurinë e saj të gjimnazit atë korrik dhe nisi të shfaqte simptomat të çuditshme si dhimbje koke, lodhje dhe ndrydhje qafe disa muaj më vonë.

Brenda tetorit të vitit 2014 Reef ndërroi jetë dhe ishte vetëm 20-vjeç.

‘Balamuthia mandrillaris’ është një amebe e cila shkakton gjendje vdekjeprurëse neurologjike. /Gazeta Shneta/

Image result for Sybil Meister

Terrible decline: Reef's family believes she picked up the rare Balamuthia mandrillaris infection on a May 2013 trip to Lake Havasu

Balamuthia mandrillaris amoeba is seen in its cystic phase