A mund ta dehidratoj kafja trupin tuaj

2020-06-18 në ora 15:05

Kafja është një nga pijet më të njohura në botë dhe më të shijuara.

Ajo është e njohur për efektet e saj në trurin e njeriut, por hulumtimet e fundit kanë treguar se mund të ketë një efekt diuretik në veshka shkruan Healthline, transmeton GazetaShneta.

Diuretikët janë substanca që bëjnë që trupi juaj të prodhoj më shumë urinë sesa zakonisht.

Kafeina mund ta bëjë këtë duke rritur rrjedhën e gjakut në veshkat tuaja, gjë që i nxit ata të lëshojnë më shumë ujë përmes urines./GazetaShneta/