‘Në humbjen e burrit dhe djalit përbrenda javës, vrapimi ishte ngushëllimi im i vetëm’

2017-04-23 në ora 15:33

Rhian Burke ishte duke pirë një filxhan çaj në mëngjes në kuzhinë të saj, në shkurt të vitit 2012, kur pa dy policë të afroheshin në shtëpi.

“Ndjeja instinktivisht diçka të tmerrshme. Rashë nga karrigia në dysheme. Ende mund t’a dëgjoj mamanë time duke bërtitur pa kontroll, ndërsa një oficer më tha se burri im Paul kishte vdekur.” tregoi ajo për The Telegraph, transmeton Gazeta Shneta.

Pali, një drejtor 33-vjeçar i shitjes dhe marketingut, i cili kishte lënë shtëpinë e tyre në fshatin jugor Uells të Miskin vetëm 90 minuta më parë, ishte gjetur nën një urë. Pesë ditë më parë, Rhian dhe burri i saj kishin parë fëmijën e tyre më të vogël, George, të vdekur pas një konfiskimi të pashpjeguar. Ai ishte vetëm një vjeçar.

Pastaj, ajo tregoi se filloi të kryente aktivitete fizike, kryesisht vrapimin, me qëllim të shpërqëndrimit të mendjes. Ky veprim i saj del të jetë i mençur, pasi që ajo tregoi se fillonte të shihte halucinacione, të cilat mund t’a çonin atë drejtë sëmundjeve të rrezikshme mentale.

Ekspertët rekomandojnë që ju të vraponi çdo ditë, me qëllim të reduktimit të stresit./Gazeta Shneta/