Ngrënia e farave, reduktues i rrezikut të kancerit të gjirit?

2017-05-13 në ora 19:04

Ngrënia e farave mund të ndihmojë të zvogëlojë rrezikun e vdekjes nga kanceri i gjirit më vonë në jetë me 40 përqind, thonë shkencëtarët.

Ushqimet përfshirë farërat, grurin dhe perimet përmbajnë përbërës të posaçëm të bimëve të quajtur fitrogjen raporton DailyMail, transmeton Gazeta Shneta.

Shkencëtarët zbuluan se këto komponime zhdukin qelizat e kancerit dhe parandalojnë tumoret dytësore duke ndaluar rritjen e enëve të gjakut.

Pasi në trup, këto fitrogjene bashkangjiten me estrogjenin, hormonin femëror të seksit, mendohet se ndihmojnë në mbrojtjen kundër kancerit.

Hulumtuesit gjermanë analizuan mostrat e gjakut të mbi 1,000 grave të diagnostikuara me kancerin e gjirit të premenopauzës gjatë një periudhe trevjeçare.

Ata analizuan nivelet e enterolaktonit, që shkaktohen nga fitrogjenet kur hyjnë në zorrë.

Rezultatet treguan se gratë me nivelet më të larta të niveleve të enterolaktonit kishin uljen e vdekshmërisë së tyre me dy të pestat krahasuar me gratë me nivelet më të ulëta të substancës së njëjtë./Gazeta Shneta/