Përdorni këtë vaj për të hequr grimin

2017-05-19 në ora 09:41

Nëse jeni duke kërkuar produkte efektive për të hequr përbërësit toksik në lëkurën tuaj, vaji i jojobës është zgjedhja më e mirë

Jojoba e pastër ka përfitime fantastike për lëkurën.  Ky vaj parandalon krijimin e rrudhave, hidraton lëkurën, duke e lënë atë të butë dhe të lëmuar.

Për shkak të përmbajtjes bimore, të pasur me vlera ushqyese dhe vitamina, mund ta përdorni lehtësisht në çdo pjesë të fytyrës, pa u frikësuar për efekte anësore.

Metoda më efektive është të vendosni në pambuk disa pika nga ky vaj dhe të pastroni në tërësi fytyrën. Menjëherë pas përdorimit do të vëreni rezultatet pozitive.