Pija që largon përfundimisht kollin tek fëmijët

2018-05-23 në ora 15:33

Sistemi i frymëmarrjes ngacmohet nga kolli dhe gripat sezonal, gjë që kërkon kohë për shërim të plotë.

Kolla e thatë ose bronkiti dhe rrjedhja e hundëve mund të zgjat në një periudhë prej disa ditësh e deri në tri javë, transmeton Gazeta Shneta.

Fatmirësisht, ekziston një ilaç i cili eliminon përfundimisht këtë gjendje shëndetësore, efekti i të cilës është mjaft i jashtëzakonshëm.

Përbërësit e nevojitur:

250ml qumësht, 1 lugë gjelle gjalpë, 1 lugë gjelle mjaltë, ¼ lugë çaji sode buke, 1 vezë e verdhë veze.

Instruksionet:

Së pari, duhet të vlohet qumështin dhe le të ftohet për ca kohë. Shtoni gjalpën dhe mjaltin dhe sigurohuni që t’i zieni mirë. Pastaj, shtoni sode buke dhe vezë e verdhë veze dhe përzieni mirë përsëri. Mjekimi juaj është gati!

Jepni këtë ilaç fëmijës tuaj për 5 ditë, para se të shkojë në shtrat për të marrë rezultatet më të mira./Gazeta Shneta/