Pija me selino për shtatë ditë do t’ju zvogëlojë vëllimin e belit

2017-03-03 në ora 10:18

Nëse dëshironi të humbni peshë, nevojitet që të hani ushqim të shëndetshëm, të nxirrni nga përdorimi ushqimet e pashëndetshme dhe natyrisht të ushtroni, të aktivizoheni fizikisht.

Ajo që bashkë me ushqimin e shëndetshëm dhe ushtrimin mund të shpejtojë procesin e humbjes së kilogramëve, është kjo pije:

Në blender qitni selino, kastravec dhe tri feta ananasi.

Pini pijen në mëngjes në stomak të thatë.

Mos shtoni kurrfarë ëmbëltues.

Këshillë: në vend të sheqerit në ushqim përdorni mjaltin, i cili është më i shëndetshëm.

Selino është një nga ushqimet e pakta që mund ta konsumoni pothuajse pa kufizime. Në 100 gramë selino ka vetëm 14 kalori dhe për shkak të strukturës së saj të lëmuar ajo e lehtëson dhe përshpejton tretjen.

Nutrologët thonë se selino është një përbërës i përsosur për detoksifikim.

Ananasi është një nga ushqimet më të njohura për djegien e yndyrave, që në këtë rast, në sajë të disa enzimave të caktuara, ndihmon për të ulur fryrjen e barkut dhe për të humbur shpejt ato 2-3 kilogramë që ju mundojnë.

Është pemë e pasur me vitamina C, tiaminë, kalium dhe mangan. Këto vlera ushqyese janë bazë për shumë entuziazëm që rrethon dietën me ananas.

Nëse jeni në dietë apo program për menaxhimin e peshës, atëherë kastraveci mund të jetë miku juaj më i mirë. Kastraveci ka përqindje të lartë të fibrave të tretshëm dhe ka pak kalori. Një gotë me rriska të kastravecit ka vetëm rreth 16 kalori.

Futni kastravecët në dietën tuaj për të pasur rezultate më të shpejta. /Telegrafi/