Problemi më i madh me të cilin përballen femrat zgjedhet përmes kësaj mënyre

2017-07-25 në ora 14:58

Megjithëse disa gra na tregojnë se flokët e thinjura janë tërheqëse dhe madje edhe një shenjë dallimi, jo të gjithë mendojnë se duken mirë me to dhe fillojnë të kërkojnë mënyra për t’i maskuar ato.

Por arritja e këtij qëllimi kërkon përdorimin e kimikateve që dëmtojnë lëkurën dhe thajnë flokët, si dhe janë të kushtueshme, transmeton Gazeta Shneta.

Nëse jeni duke kërkuar për ta zgjidhur këtë problem në mënyrë natyrale, keni ardhur në vendin e duhur.

Juve do t’iu duhen vetëm dy përbërës të thjeshtë: ujë dhe lëvorja e patateve.

Përbërësit:

-200 g lëvore të patates

-1 litër ujë

Përgatitja:

-Vloni ujin dhe hidhini lëvoret e patates

-Gatuajini ato për 5 minuta

-Lëreni të ftohet

-Sapo lëngu të marrë ngjyrë të zezë, mund ta përdorni atë

Si ta përdorni:

-Lajini flokët tuaj në mënyrë të rregullt me shampo të zakonshëm

-Thajeni ujin sa më shumë që të jetë e mundur dhe pastaj vendoseni këtë përgatitje të lëvoreve të patates në flokë, duke e shpërndarë në mënyrë të barabartë.

-Mbështjellini flokët tuaj me peshqir dhe lejeni përzierjen të veprojë për një orë

-Në fund, bëni një shpërlarje të flokëve

 

Ky përbërës do t’iu ndihmojë t’i nxijë flokët tuaj në mënyrë natyrale, pa pasur nevojë të përdorni ndonjë kimikat./Gazeta Shneta/