Receta e tortës ‘Munchmallow’

2017-05-03 në ora 19:09

Përbërësit

6 te verdha te vezes

12 luge sheqer

200 ml qumësht te ftohet

100 ml vaj

6 luge miell te mbushura mire ose 120 gr

3 luge kakao

½ pluhur për pjekje

6 të bardha të vesë

12 luge sheqer

4 luge ujë

10 luge sheqer

100 gr çokollatë për zierje

3 luge ujë

3 luge vaj

 

Hapat

1 Perziejem te verdhat me sheqerin,pastaj shtojme qumeshtin,vajin,kakaon,dhe miellin e perzier me pluhurin per pjekje.

2 Masen e qesim ne kallep te lyer dhe permillur dhe pjekim ne 200 grade per 15-20 minuta.

3 Ne nderkohe perziejme te bardhat e vezes derisa te behet nje shkume e forte.

4 Pastaj perzijme ujin dhe sheqerin sherbet te forte(ziejme shime shkurte vetem sa te shrkihet sheqeri).

5 Pastaj ne shkumen nga te bardhat shtojme sheqerin dhe perziejme vazhdimisht.

6 Masa do te rrite vellimin prandaj nevvoitet nje ene e madhe per perzierje.

7 Ne kete shkume qesim dhe sherbetin e dendur te ngroht duke perzier pandreprere.

8 Ne furre ulim temperature ne 130 grade dhe ne pandispanjen en nxehte qesim shkumen nga te bardhat e vezes dhe kthejme kallepin ne furre edhe per 10 minuta.

9 Pastaj ne shtresen me shkume e bardhe qesim cokollaten e shkrire me ujin dhe vajin./Zhurnal.mk/