Sa është sasia e alkalinës së pH të cilën duhet ta arrini brenda ditës?

2017-04-14 në ora 09:21

Studimet tregojnë se niveli i alkalinës së pH të gjakut duhet të jetë 7.4, e në qoftë se është madje edhe 6.9 mund t’iu shtyej juve drejtë komës apo edhe vdekjës.

Ushqimet që mund ta plotësojnë këtë numër jetik janë karrota, brokoli, spinaqi, hudhra dhe limoni. Ky i fundit i ndihmon trupit të rikuperohet mjaft shpejtë tregon Natural News, transmeton Gazeta Shneta

Mendoni mirë se çfarë jeni duke ngrënë!/Gazeta Shneta/